Nowoczesna Sypialnia
Materace,  Sypialnia

Materace wysokoelastyczne

Dzięki niezwykle wysokiej sprężystości pianka wysokoelastyczna jest doskonałym podłożem do snu. Zachowanie naturalnych krzywizn ciała jest niebywale ważnym czynnikiem jeśli chcemy zapewnić sobie zdrowy i efektywny sen. Materac wypełniony pianą wysokoelastyczną gwarantuje idealne dopasowanie materaca do anatomii kręgosłupa.

Pianka wysokoelastyczna HR (High Resilience Foam), stosowana w nowoczesnych materacach cechuje się niewielką wagą zatem materace nią wypełnione są lekkie. Zdecydowanie ułatwia to zachowanie go w czystości oraz korzystanie naprzemiennie z obu jego stron w przypadku materacy dwustronnych.

Długa żywotność pianek wysokoelastycznych porównywalna jest do długowieczności lateksu. Rzeczywiście materace wysokoelastyczne są bardzo wytrzymałe na codzienną eksploatację dzięki czemu znika konieczność częstych wymian podłoża do spania. Materac z pianki wysokoelastycznej, przy właściwej dbałości o niego może służyć właścicielowi nawet do 10 lat.

Materace wysokoelastyczne cieszą się dużym uznaniem wśród rehabilitantów, którzy polecają je osobom zmuszonym pozostawać w łóżku przez długi czas choroby. Przewiewność pianki wysokoelastycznej zapewnia zdrowy mikroklimat oraz nie dopuszcza do rozwoju grzybów i pleśni.

Nowoczesne materace wysokoelastyczne uzupełniane są dodatkami w postaci np. olejku aloesowego, który dobroczynnie wpływa na stan skóry osoby śpiącej.