Nowoczesna Sypialnia
Materace,  Sypialnia

Materace bonellowe

Materac bonellowy to materac sprężynowy o najprostszej konstrukcji, opartej na dawnych technologiach produkcyjnych. Stara, sprawdzona technologia stosowana jest do dziś a materace sprężynowe cieszą się niesłabnącym powodzeniem na rynku.

Dzięki temu, że obciążenie rozkłada się promieniście na sprężynach, materace bonellowe są odpowiednim podłożem do spania tak dla osób o dużej masie ciała jak i o małej. Dobrze dopasowują się do kształtu ciała reagując na ciężar leżącej na nim osoby.

Sprężyny wykonywane są ze specjalnego stopu, który powoduje, iż są one bardzo wytrzymałe, sprężyste oraz odporne na odkształcanie. Na materacu sprężynowym, kręgosłup śpiącej osoby otrzymuje właściwe podparcie dlatego polecane są one dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa.

Przestrzeń pomiędzy sprężynami jest dodatkowym atutem gdyż powoduje znakomitą cyrkulację powietrza. Dzięki temu materace sprężynowe są bardzo higienicznym podłożem do spania.

Rozmieszczenie sprężyn w materacach bonellowych sprawia iż idealnie sprawdzają się przy regulowanych stelażach.

Materace bonellowe posiadają dodatkowe wypełnienia z pianki, lateksu lub włókna kokosowego. Każde z wypełnień z powodu swoich cech szczególnych podnosi jakość materaca.

Nie jest to najdoskonalsze podłoże do spania jednak sprężyny są trwałe i mocne. Dużym plusem tych materacy jest przystępna cena adekwatna do komfortu użytkowania.